Виникли питання? Залиште свої контакти, і ми вам зателефонуємо

  Головна Напрямки Стоматологія Імплантація Що таке Катаракта, коли уявити, що око – маленький фотоапарат?

  Що таке Катаракта, коли уявити, що око – маленький фотоапарат?

  Демчук Віталія Валентинівна

   

   

  Автор: Лікар-офтальмолог МЦ «Oculus» Демчук Віталія Валентинівна

   

   

   

  На даний час наш життєвий простір буквально переповнений різноманітною інформацією, на жаль не завжди правдивою.
  Ви певно чули повідомлення на кшталт “Наші лікарі всього за 20 хв. повністю відновлять Ваш зір” або “Шлях від повної сліпоти до ясного зору — це реальність!”, тощо? Звучить фантастично, чи не так ?:)
  Що найцікавіше – це може бути абсолютною правдою, якщо мова іде про лікування катаракти.

  Око – маленька копія фотоапарату
  Око - маленька копія фотоапарату
  Уявімо, що око – це маленька копія фотоапарату (насправді все навпаки :)) Адже принцип їх роботи однаковий. Оптичні закони проведення світла та побудови зображень незмінні незалежно від того, при яких умовах вони застосовуються.

  Отже, що ми знаємо про фотоапарат? З чого він складається та як працює?
  1.Темна камера. Своєрідний ящик із непрозорими стінками та пустотою всередині, куди потрапляє світло. Око також складається із непрозорих оболонок з відносною пустотою. Порожнина ока заповнена прозорою гелеподібною речовиною, що пропускає світло та тримає форму.
  2. Діафрагма — отвір, який регулює потік світла. В оці це завдання виконує зіниця. Ви, певно, помічали, як вона звужується при яскравому світлі та розширюється в темряві.
  3. Плівка або цифровий носій. Найважливішими елементами в оці є сітківка та зоровий нерв. Вони знаходяться на дні ока. Зображення будується на сітківці, потім через нервові волоконця інформація передається до головного мозку. Саме ці структури перетворюють світло з фізичної величини на фізіологічну властивість живих організмів — зір.
  4. Лінза. Четвертим важливим елементом у фотоапараті є лінзи. Вони збирають промені світла та фокусують їх на плівці (в нашому випадку на сітківці). Рогівка та кришталик – це наші природні лінзи.

  Що ж таке катаракта?
  Катаракта — це одне з захворювань ока, що може призводити до значного зниження зору, аж до практичної сліпоти.
  При катаракті відбувається помутніння кришталика, більшість світла розсіюється або відбивається, просто не потрапляючи на сітківку. Таким чином, наскільки погіршується фокусування променів на сітківку, настільки погіршується зір.

  Як лікувати катаракту?
  Лікування катаракти полягає у заміні помутнілого кришталика, який вже не виконує свого завдання на штучний прозорий. Сучасні штучні кришталики мають ряд особливостей та переваг: вони можуть зменшити близорукість, далекозорість та астигматизм, за відповідних умов дозволяють позбутися окулярів для читання та захищають око від шкідливого синього спектру сонячного світла.

  Отже, при відсутності інших захворювань ока, після лікування катаракти зір відновлюється повністю. І на останок – різні захворювання можуть мати схожі симптоми, тому при наявності скарг не займайтеся самодіагностикою, а краще зверніться до лікаря, щоб не пропустити чогось серйозного.

  Бажаємо Вам міцного здоров’я, ясного зору та яскравих вражень від життя!:)

  Довіра, здобута працею!