Виникли питання? Залиште свої контакти, і ми вам зателефонуємо

  Головна Блог Діабетична ретинопатія

  Діабетична ретинопатія

  Діабетична ретинопатія (або як називають в народі, «діабет ока») — це ураження сітківки ока, спричинене цукровим діабетом.

  Діабет ока

  Цукровий діабет, як всім відомо, характеризується постійним підвищеним рівнем цукру в крові. Це, в свою чергу, деструктивно впливає на судини. Вони стають крихкими та втрачають еластичність. Сітківка (оболонка ока, де формується зображення) також втрачає здатність ефективно насичуватись киснем та поживними речовинами. Лікування діабетичної ретинопатії потрібне при перших проявах хвороби.

  Є дві фази розвитку хвороби: непроліферативна та проліферативна.

  Перша фаза може протікати непомітно, і характеризується поступовим погіршенням зору, появою «мушок», плям чи викривленнями ліній. Це спричинено виділенням в сітківку плазми крові, що спричиняє набряклість.

  Наступна стадія — виражене кисневе голодування сітківки та неоваскуляризація (створення нових судин). Оскільки новоутворені судини не є щільними та міцними, набряк посилюється, в оці з’являються крововиливи. На пізній стадії з’являються проліферативні тяжі. Вони схожі на павутину, що «чіпляється» по сітківці та призводить до її відшарування. Вищеописані симптоми посилюються аж до повної втрати зору.

  Симптоми діабетичної ретинопатії

  Найбільшою загрозою є те, що на початку хвороба може протікати практично безсимптомно, а при появі перших ознак швидко прогресувати. Тож людям, котрі страждають цукровим діабетом, варто з’являтись на профілактичні огляди у офтальмолога щопівроку.

  Щодо симптомів, найчастіше вирізняють наступні:

  • «мушки» і «блискавки» перед очима;
  • періодичне «затуманення» зору або поява «павутини» (інколи можуть виникати крововиливи в порожнину ока, що згодом самовільно розсмоктуються);
  • різке погіршення зору;
  • поява плям, спотворення ліній і предметів.

  Діагностика та лікування діабетичної ретинопатії

  Лікування не може бути ефективним без якісної діагностики. Більше того — правильна та своєчасно проведена діагностика не менш важлива, ніж сам процес лікування. Тож звертатись необхідно одразу до авторитетних фахівців.

  У медичному центрі Oculus ви маєте можливість пройти діагностику у кваліфікованих лікарів-офтальмологів, котрі використовують не лише свої знання та досвід, але й найновіші технології.

  Вам обстежать очне дно, перевірять гостроту зору згідно міжнародної системи LogMAR та детально вивчать очне яблуко. При потребі лікарі медцентру проведуть цілий комплекс комп’ютерних обстежень (оптична когерентна томографія, флюоресцентна ангіографія, статична периметрія, сонографія тощо). Таким чином офтальмолог зможе зрозуміти, якої шкоди уже задано та як максимально покращити ситуацію.

  Лікування діабетичної ретинопатії у Львові пропонує кілька медичних закладів. МЦ Oculus є найкращим у цій сфері. Ми славимось нашими офтальмологами.

  Щодо курсу лікування діабету ока, то його тривалість залежить від вашої індивідуальної ситуації. Коли мова йде про очі, варто враховувати не тільки стан самих очей, але й загальний стан організму пацієнта. Адже багато факторів, не пов’язаних з очима на перший погляд, впливає на ваш зір.

  Офтальмолог визначає стадію прогресу захворювання, ступінь розвитку цукрового діабету та визначає необхідну тактику лікування.

  На початкових етапах, лікування діабетичної ретинопатії може обмежитись корекцією ендокринологом цукру крові чи інших загальних порушень, призначенням таблетованих препаратів. При появі набряку рекомендують внутрішньоочні ін’єкції препаратів, що спиняють процес розростання нових судин та появу ускладнень, які з цим пов’язані. Ці препарати називають анти-VEGF. Ще одним методом, що дозволяє зупинити прогресування неоваскуляризації є панретинальна лазеркоагуляція сітківки. У найскладніших випадках (відшарування сітківки чи масивний крововилив в око) єдиною можливістю повернути зір є оперативне втручання.

   Чому варто звертатись до медичного центру  Oculus

  • Наш головний профіль — офтальмологія. Oculus здобув свою репутацію спершу саме як офтальмологічна клініка.
  • Ми проводимо повне та всеохоплююче обстеження та пояснюємо вам отримані результати.
  • Усі наші фахівці — висококласні професіонали, котрі люблять свою справи і усі свої сили покладають на те, щоб відновити ваш зір.
  • При потребі ви можете на місці проконсультуватись та пройти обстеження у ендокринолога, кардіолога чи будь-якого іншого спеціаліста.
  • Наші хірурги першими в Західній Україні почали оперувати сітківку та мають найбільший досвід в цьому напрямку. Ми пропонуємо лікування навіть найбільш «запущених» випадків діабетичної ретинопатії, адже ви повинні мати шанс повернути собі зір та знову насолоджуватись життям.

   

  Довіра, здобута працею!