Виникли питання? Залиште свої контакти, і ми вам зателефонуємо

Крововилив в око

15.02.2020

Крововилив в око — чи не найбільш недооцінений симптом, котрий може свідчити про дуже серйозні проблеми з очима.

Небезпека криється в тому, що це може бути як просто результатом травми, котрий зникне сам собою, так і свідченням того, що у вас серйозне захворювання. І саме через те, що пацієнт десь прочитав чи почув про ті одиничні випадки, коли крововилив “розсмоктується” сам, у нього може скластись враження, що це — саме така ситуація.

Але, як каже давня мудрість: “сподівайтесь на краще, а готуйтесь до гіршого”?

Завжди краще перевіритись і заспокоїтись, ніж ігнорувати симптом, аж допоки стане пізно і почнуться незворотні зміни.

Ми ні в якому разі не хочемо вас налякати, просто попередити. І щоб не бути голослівними, наведемо вам причини, звідки може з’явитись крововилив у сітківку ока.

Причини крововиливу в око:

 • тупа травма (як безпосередньо в око, так і пошкодження кісток черепа – удар по голові);
 • механічне пошкодження зіниці;
 • читання при поганому освітленні;
 • потрапляння інородного тіла в око;
 • пологи;
 • важке фізичне навантаження;
 • напади сильного кашлю;
 • гіпертонія;
 • цукровий діабет.

Лікування крововиливу в око

Оскільки причин крововиливу існує так багато, то і лікування також призначається індивідуально, залежно від факторів, що, власне, спричинили крововилив. Тому дуже важливо звертатись до лікарів вчасно.

 • Якщо у вас невеликий крововилив, спричинений розривом судинки, і він сам зменшився та зник протягом кількох годин — тут можете не перейматись.
 • Якщо такі “тріснуті судинки”, почервоніння від яких зникають протягом годин, явище для вас звичне — краще перевірте очі у спеціаліста. Можливо, їм не вистачає зволоження або ж у вас підвищений очний тиск.
 • Також, крововиливи в око можуть свідчити про наявність у вас захворювань ендокринної системи, до прикладу — цукрового діабету.

Самотужки визначити причину та серйозність крововиливу важко. Наступна інформація надається вам лише для ознайомлення. Не використовуйте її для самодіагностики!

Отож, досить красномовною може бути локалізація крововиливу:

 • Крововилив у сітківку — найнебезпечніший варіант. Адже сітківка — це оболонка ока, котра сприймає світло та передає імпульси далі в мозок, завдяки чому ми і бачимо зображення. Кров не лише заважає світлу потрапити на сітківку а й токсично впливає
  на її структуру та функцію, це призводить до значної, інколи незворотньої втрати
  зору. Такі крововиливи лікувати найважче.
 • Крововилив у склеру — найпоширеніший та найбільш помітний. Його спричинити можуть травми, стрибки тиску, ламкість судин. Такі крововиливи поверхневі, зазвичай не несуть в собі загрози та проходять без втручання за 7 днів.
 • Крововиливи в порожнину ока — випадок, що потребує негайного обстеження лікаря. Може проявлятися як незначним затуманенням зору чи “павутинкою”, так і значною втратою зору. Дрібний крововилив у порожнину ока може розсмоктатися самостійно, проте масивний вимагає медикаментозного чи хірургічного лікування задля відновлення зору. 

Препарати, котрі лікують крововилив в оці:

Ми не будемо давати перелік препаратів, адже самолікування може призвести до ще більших проблем, ніж сама травма ока чи інша причина крововиливу. В жодному разі не користуйтесь порадами з мережі щодо лікування очей, а тим паче — народними методами. Навіть якщо якісь полоскання чи примочки допомогли вашому сусіду, кумі, тещі — це не свідчить про те, що вони допоможуть вам.

Зазначимо, що часто лікування обмежується звичайними краплями. Проте, підібрані саме під ваш випадок, вони можуть бути неймовірно ефективними. Головне — це точно визначити, який саме препарат вам потрібний та дотримуватись курсу, призначеного лікарем-офтальмологом.

Народні методи у боротьбі із крововиливом в очі

Звісно, як і з будь-якої іншою хворобою, народна медицина “знає, що робити”. Друзі, ми розуміємо бажання лікуватись натуральними препаратами та уникати “хімії”. Проте, лікарські рослини використовували сотні років. Їх перевіряли, компонували з іншими та експериментували із дозуванням. І саме з тих, котрі виявились найбільш ефективними, розробили ліки.

Тож, не варто експериментувати на собі, а тим паче — на своїх очах. Навіть в цілях економії. Навпаки, набагато дешевше прийти на прийом одразу, проконсультуватись в офтальмолога та отримати фахову допомогу, ніж потім лягати на операцію.

 

Підсумки:

Отож, крововилив в око може бути дрібницею, а може свідчити про серйозні проблеми. Тож варто одразу ж звернутись до офтальмолога, якому ви довіряєте, та отримати професійну консультацію і допомогу. Таким чином ви вбережете себе від небезпек, котрі супроводжують хибне діагностування та неправильне лікування.

Якщо вам “накровило в оці” — одразу зверніться до лікаря-офтальмолога в медичний центр “Окулюс”. Записуйтесь на консультацію за телефоном на сайті. Не чекайте, поки “само пройде” і в жодному разі не користуйтесь народними методами. Адже визначити ступінь пошкодження та скласти максимально ефективний план лікування може лише лікар.

Довіра, здобута працею!