Виникли питання? Залиште свої контакти, і ми вам зателефонуємо

  Крововилив в око

  Крововилив в око — чи не найбільш недооцінений симптом, котрий може свідчити про дуже серйозні проблеми з очима.

  Небезпека криється в тому, що це може бути як просто результатом травми, котрий зникне сам собою, так і свідченням того, що у вас серйозне захворювання. І саме через те, що пацієнт десь прочитав чи почув про ті одиничні випадки, коли крововилив «розсмоктується» сам, у нього може скластись враження, що це — саме така ситуація.

  Але, як каже давня мудрість: «сподівайтесь на краще, а готуйтесь до гіршого»?

  Завжди краще перевіритись і заспокоїтись, ніж ігнорувати симптом, аж допоки стане пізно і почнуться незворотні зміни.

  Ми ні в якому разі не хочемо вас налякати, просто попередити. І щоб не бути голослівними, наведемо вам причини, звідки може з’явитись крововилив у сітківку ока.

  Причини крововиливу в око:

  • тупа травма (як безпосередньо в око, так і пошкодження кісток черепа – удар по голові);
  • механічне пошкодження зіниці;
  • читання при поганому освітленні;
  • потрапляння інородного тіла в око;
  • пологи;
  • важке фізичне навантаження;
  • напади сильного кашлю;
  • гіпертонія;
  • цукровий діабет.

  Лікування крововиливу в око

  Оскільки причин крововиливу існує так багато, то і лікування також призначається індивідуально, залежно від факторів, що, власне, спричинили крововилив. Тому дуже важливо звертатись до лікарів вчасно.

  • Якщо у вас невеликий крововилив, спричинений розривом судинки, і він сам зменшився та зник протягом кількох годин — тут можете не перейматись.
  • Якщо такі «тріснуті судинки», почервоніння від яких зникають протягом годин, явище для вас звичне — краще перевірте очі у спеціаліста. Можливо, їм не вистачає зволоження або ж у вас підвищений очний тиск.
  • Також, крововиливи в око можуть свідчити про наявність у вас захворювань ендокринної системи, до прикладу — цукрового діабету.

  Самотужки визначити причину та серйозність крововиливу важко. Наступна інформація надається вам лише для ознайомлення. Не використовуйте її для самодіагностики!

  Отож, досить красномовною може бути локалізація крововиливу:

  • Крововилив у сітківку — найнебезпечніший варіант. Адже сітківка — це оболонка ока, котра сприймає світло та передає імпульси далі в мозок, завдяки чому ми і бачимо зображення. Кров не лише заважає світлу потрапити на сітківку а й токсично впливає на її структуру та функцію, це призводить до значної, інколи незворотньої втрати зору. Такі крововиливи лікувати найважче.
  • Крововилив у склеру — найпоширеніший та найбільш помітний. Його спричинити можуть травми, стрибки тиску, ламкість судин. Такі крововиливи поверхневі, зазвичай не несуть в собі загрози та проходять без втручання за 7 днів.
  • Крововиливи в порожнину ока — випадок, що потребує негайного обстеження лікаря. Може проявлятися як незначним затуманенням зору чи «павутинкою», так і значною втратою зору. Дрібний крововилив у порожнину ока може розсмоктатися самостійно, проте масивний вимагає медикаментозного чи хірургічного лікування задля відновлення зору. 

  Препарати, котрі лікують крововилив в оці:

  Ми не будемо давати перелік препаратів, адже самолікування може призвести до ще більших проблем, ніж сама травма ока чи інша причина крововиливу. В жодному разі не користуйтесь порадами з мережі щодо лікування очей, а тим паче — народними методами. Навіть якщо якісь полоскання чи примочки допомогли вашому сусіду, кумі, тещі — це не свідчить про те, що вони допоможуть вам.

  Зазначимо, що часто лікування обмежується звичайними краплями. Проте, підібрані саме під ваш випадок, вони можуть бути неймовірно ефективними. Головне — це точно визначити, який саме препарат вам потрібний та дотримуватись курсу, призначеного лікарем-офтальмологом.

  Народні методи у боротьбі із крововиливом в очі

  Звісно, як і з будь-якої іншою хворобою, народна медицина «знає, що робити». Друзі, ми розуміємо бажання лікуватись натуральними препаратами та уникати «хімії». Проте, лікарські рослини використовували сотні років. Їх перевіряли, компонували з іншими та експериментували із дозуванням. І саме з тих, котрі виявились найбільш ефективними, розробили ліки.

  Тож, не варто експериментувати на собі, а тим паче — на своїх очах. Навіть в цілях економії. Навпаки, набагато дешевше прийти на прийом одразу, проконсультуватись в офтальмолога та отримати фахову допомогу, ніж потім лягати на операцію.

  Підсумки:

  Отож, крововилив в око може бути дрібницею, а може свідчити про серйозні проблеми. Тож варто одразу ж звернутись до офтальмолога, якому ви довіряєте, та отримати професійну консультацію і допомогу. Таким чином ви вбережете себе від небезпек, котрі супроводжують хибне діагностування та неправильне лікування.

  Якщо вам «накровило в оці» — одразу зверніться до лікаря-офтальмолога в медичний центр Oculus. Записуйтесь на консультацію, не чекайте, поки «само пройде» і в жодному разі не користуйтесь народними методами. Адже визначити ступінь пошкодження та скласти максимально ефективний план лікування може лише лікар.

   

  Довіра, здобута працею!