Дякуємо. Ми Вам перетелефонуємо впродовж дня

Відшарування сітківки ока


Відшарування сітківки ока

Сітківка – це тонка оболонка, що розташована між склоподібним тілом та судинною оболонкою ока. Саме вона сприймає світло та перетворює його на нервові імпульси, котрі надсилають інформацію до головного мозку, яку ми усвідомлюємо як картинку.

 

Відшарування сітківки – це відокремлення цієї світлочутливої оболонки від судинної оболонки ока, за допомогою якої вона живиться. Існує дві причини відшарування сітківки: перша – це дірка в сітківці, через яку починає потрапляти очна рідина друга – це проліферативні тяжі, що чіпляються до сітківки та починають її тягнути.; Оскільки  відшарована сітківка змінює своє розміщення та  перестає отримувати кисень та поживні речовини, – то в цьому місці вона перестає сприймає світло. В свою чергу, світло не може перетворитись на нервовий імпульс і ми перестаємо  бачити в ушкодженій частині поля зору.

дуже пошкоджені сітківки ока

Небезпека в тому, що не надто серйозне, на початку порушення зору, може швидко прогресувати та спричинити повну втрату здатності бачити.

 

Саме тому дуже важливо бути інформованими та знати симптоми відшарування сітківки ока:

 

 1. “Хробачки”, “мушки” та “спалахи” котрі є не короткочасним явищем, а постійно з’являються “перед оком”.
 2. Сіра або чорна “пелена” перед оком, котра виникає раптово з певної сторони та насувається до центру
 3. Звуження периферичного зору
 4. Втрата центрального зору (поява «плями перед оком» чи викривлень ліній).
 5. Раптове різке погіршення чи часткова втрата зору.

Якщо Ви помітили у себе хоча б один із перелічених симптомів – якомога швидше зверніться до офтальмолога. Це допоможе врятувати Ваш зір!

 

Причини відшарування сітківки ока

Ви уже знаєте, на які симптоми звертати увагу. Але не менш важливими є, також, знати і причини, котрі можуть провокувати це захворювання.. Якщо після прочитання наступного тексту виявиться, що Ви у групі ризику, радимо проходити періодичні профілактичні обстеження. Тоді спеціалісти зможуть вчасно виявити та ефективно попередити розвиток даного ускладення.

 

Отож, найпоширенішими факторами ризику є:

 • Механічна травма ока чи голови загалом;
 • Наявні дегенерації сітківки;
 • Відшарування скловидного тіла (заднє)
 • Міопія;
 • Дистрофія сітківки;
 • Цукровий діабет. Діабетична ретинопатія;
 • Запальні захворювання ока ( хоріоретиніти, увеїти, склерити та ін.);
 • Гіпертонічна хвороба. Часті гіпертензивні кризи.
 • Важкі фізичні навантаження.

Діагностика відшарування сітківки ока

Діагностика сітківки проводиться лише професійним офтальмологом на базі медичного центру. Лікар повинен вислухати Ваші симптоми, провести базове обстеження а також – ретельний огляд очного дна. На початку може бути лише  маленька дірочка сітківки, яку без відповідної кваліфікації, легко пропустити.

Базове обстеження необхідне в будь-якому випадку, адже схожі симптоми можуть свідчити про різні захворювання. Якщо це обстеження не буде показовим – лікар призначає ультразвукову діагностику ока. Особливо актуальною вона буде, якщо у Вас уже є помутніння рогівки або скловидного тіла, чи катаракта.

діагностика відтворення сітківки

Лікування відшарувань сітківки ока в МЦ «Oculus»

Зазначимо одразу, що не існує медикаментозного лікування відшарування сітківки. Так, усі ми боїмось оперативного втручання і намагаємось відкладати якомога довше будь-яку операцію. Проте, не варто так ризикувати із цим захворюванням. В таких ситуаціях час грає проти Вас. Тим паче, що лікарі нашого медичного центру – досвідчені офтальмологи, котрі уже провели не одну таку процедуру.

 

Коли у пацієнта вчасно діагностують дане захворювання сітківки, то йому призначають  хірургічне а лазерне втручання. І не слід цього боятись. Навпаки, якщо Ваш офтальмолог вважає, що лікування доцільне – отже є хороші шанси відновити або зберегти  Ваш зір.

 

В кожній окремій ситуації лікар формулює рекомендації спеціально для конкретного пацієнта. Тобто, тут немає загального порядку дій, адже кожна ситуація та організм – унікальні і багато факторів повинно бути враховано.

 

Щоб Ви зрозуміли трішки краще, які варіанти лікування сітківки ока, ми розповімо трішки детальніше про кожен із методів.

Лазерне лікування.

Лазерне лікування – це “периферична фотокоагуліця сітківки”. Цей термін означає навмисне нанесення лазерних “опіків” на сітківку.  Таке “припікання” тканин навколо  розривів, дегенерацій або невеликих ділянок відшарування сітківки призводить до формування в цьому місці рубців. Таким чином сітківка наче «припаюється» до інших оболонок ока. Його застосовують, коли на сітківці є периферичні дегенерації, розриви або проліферативні тяжі, котрі ще не спричинили серйозних змін.

 

Лікування лазером проводять із застосуванням місцевої анестезії. Триває сама процедура всього 10-15 хвилин.

Хірургічне лікування

Хірургічне втручання при відшаруваннях сітківки буває двох видів: екстрасклеральне та інтравітреальне.

Нехай Вас не лякають ці терміни. Далі ми пояснюємо, що саме означає кожен з них.

Лазерне застосування сітківки оку

Екстрасклеральне пломбування – це хірургічна процедура, в ході якої із зовнішньої частини ока склеру “втискають” всередину силіконовою пломбою (так званою, повздовжньою “смугою”, чи то “джгутом”) у тому місці, де виявлено відшарування з розривом. Таким чином відновлюється контакт між судинною оболонкою та сітківкою.

Офтальмолог може призначити додаткові процедури для досягнення кращого результату.

 

Інтравітреальна хірургія – це хірургічне втручання, котре проводять  всередині очного яблука. Інструменти вводять всередину, де проводять певні маніпуляції, щоб відтворити попереднє  положення сітківки.

Реабілітація після операції

Окрім вчасного проведення оперативного втручання, важливо дотримуватись рекомендацій офтальмолога в післяопераційний період.

 

В першу чергу, радять строго дотримуватись режиму закапування післяопераційних крапель. У наступні кілька місяців уникайте важких фізичних навантажень та занять спортом. Не відвідуйте сауну та, без дозволу лікаря не користуйтесь авіаперельотами (через перепади тиску).

 

І звісно ж – дотримуйтесь усіх індивідуальних рекомендацій.

Інформація на цій сторінці має ознайомчий характер. Не використовуйте її для самодіагностики. При появі будь-яких незрозумілих Вам симптомів чи погіршення зору – звертайтесь до лікаря офтальмолога, щоб отримати вчасну та кваліфіковану допомогу.  Телефон для запису: +38 (098) 564 52 75

Довіра, здобута працею!