Виникли питання? Залиште свої контакти, і ми вам зателефонуємо

  Причини катаракти

  Антимис Оксана Вікторівна

   

  Автор: Лікар-офтальмолог МЦ «Oculus» Антимис Оксана Вікторівна

   

   

   

  Катаракта — це зміни природного кришталика ока, який втрачає свою прозорість внаслідок вікових змін в структурі білків, з яких він складається. Змінений (мутний) кришталик втрачає свою здатність правильно фокусувати світлові промені на сітківці, в результаті чого формується розмите нечітке зображення. З часом хвороба прогресує, помутніння збільшуються, і людина поступово повністю втрачає зір.

  Cataract(1)3

  Причини катаракти

  Фактори, що сприяють розвитку катаракти ока:

  – вік
  – різні захворювання очей (короткозорість, глаукома);
  – генетична схильність;
  – цукровий діабет;
  – ендокринні розлади;
  – травми ока;
  – опромінення;
  – токсичні отруєння ртуттю, Дінітрофенол та ін .;
  – підвищена радіація, несприятлива екологія;
  – куріння.

  Ризик розвитку катаракти значно вищий, у пацієнтів, які хворіють цукровим діабетом, гіпертонічною хворобою або приймають стероїдні або гормональні препарати, палять. Негативний вплив на зір має також і тривалий вплив сонячних променів або перебування без захисту очей в солярії.

  Як вилікувати катаракту і повернути зір

  Катаракта – це незворотні зміни кришталика. Вилікувати катаракту можливо тільки за допомогою хірургічного втручання, що полягає у заміні хворого кришталика штучним, або, як його називають лікарі, — інтраокулярною лінзою (ІОЛ).

  У нашій країні навіть серед багатьох лікарів поліклінік й досі поширений міф, що катаракта «має дозріти». У минулому такий підхід «чекати, поки катаракта «дозріє» був виправданий: технології минулого не дозволяли проводити лікування катаракти на початковій стадії, й операцію проводили тільки, коли пацієнт повністю втрачав зір.

  Сучасні технології ультразвукового видалення катаракти дозволяють проводити операцію при перших ознаках захворювання, звести хірургічне втручання до мінімуму та зменшити травмування тканин ока.

  Якщо катаракту не оперувати, окрім поганого зору та проблем у буденному житті, Ваш зір буде постійно погіршуватись. Також кришталик буде збільшуватися в розмірах і може спричинити порушення відтоку внутрішньоочної рідини, підйом внутрішньо очного тиску та розвиток глаукоми, що веде до незворотньої втрати зору.

  Зробивши операцію на ранніх стадіях, ви швидше повернете собі повноцінне життя, можливість бачити світ у всіх його барвах і деталях.
  087 – копія

  Довіра, здобута працею!