Виникли питання? Залиште свої контакти, і ми вам зателефонуємо

  Головна Напрямки Кардіологія Аденома простати

  Аденома простати

  19.05.2016

  Аденома простати (Доброякісна гіперплазія простати, ДГПЗ) – вікове збільшення передміхурової залози (простати).

  Простата – залоза яка наявна у всіх чоловіків і знаходиться під сечовим міхуром. Сечовидільний канал (уретра) проходить через тканини простати. При збільшенні передміхурової залози її тканини поступово «перетискають» просвіт уретри. Як наслідок, виникають такі симптоми як утруднене, почащене сечовипускання, збільшення частоти сечовипускання вночі, відчуття неповністю спорожненого сечового міхура. При відсутності адекватного лікування можливе настання гострої затримки сечовипускання (при повному сечовому міхурі пацієнт не може самостійно посечитись).

  Найчастіше симптоми аденоми простати виникають у чоловіків віком від 50 до 80 років. Вираженість симптомів може значно відрізнятись у різних чоловіків. Зазвичай розвиток хвороби поступовий, скарги наростають протягом тривалого часу. У одних наявні мінімальні порушення сечовипускання навіть у похилому віці, у інших може виникати гостра затримка навіть у досить молодому віці.

  При наявності вищевказаних симптомів – в першу чергу потрібно виключити наявність онкопатології, злоякісних пухлин простати. Також подібні симптоми можуть викликати такі захворювання як гострий та хронічний простатит, стриктури (звуження) уретри, запальні процеси сечовидільного каналу.

  При виникненні перерахованих симптомів – пацієнту слід звернутись за консультацією до уролога. Стандартне урологічне обстеження повинне включати виконання загальних лабораторних аналізів, визначення рівня PSA (простато специфічного антигена), пальцевий ректальний огляд, ультразвукове дослідження сечовидільних шляхів з визначенням об’єму простати та кількості «залишкової сечі».

  Самолікування, неконтрольований прийом ліків – неприпустимі та можуть мати загрозливі для життя наслідки.

  Трансуретральна резекція простати (ТУР, ТУРп) – сучасний ендоскопічний метод лікування аденоми простати (доброякісної гіперплазії простати). Ендоскопічний інструмент (резектоскоп) вводять в сечовидільний канал, проводять до рівня розташування простати і під візуальним контролем виконують резекцію (пошарове зрізання) тканин простати які «перетискають» просвіт уретри. Внаслідок проведених маніпуляцій відновлюється нормальний діаметр сечовидільного каналу і, відповідно, адекватне сечовипускання.

  Операція триває до 60 хв. Виконується під загальним знечуленням, або з використанням перидуральної (спинномозкової) анестезії. За рахунок малоінвазивності операція може виконуватись у пацієнтів з супутньою патологією (гіпертонічна хвороба, цукровий діабет, перенесений інфаркт міокарда та ін..)
  – Середня тривалість перебування у стаціонарі – 4 доби.
  – Відсутність післяопераційної рани та післяопераційних рубців.
  – Короткий період реабілітації.
  – Відновлення нормального сечовипускання.
  Аденома простати

  Довіра, здобута працею!