Виникли питання? Залиште свої контакти, і ми вам зателефонуємо

Головна Блог Думка лікаря
(авторські статті)
Чи дійсно жінкам з поганим зором протипоказані пиродні пологи і що робити?

Чи дійсно жінкам з поганим зором протипоказані пиродні пологи і що робити?

10.10.2019

Вагітним з поганим зором протипоказані природні пологи?

Це  зовсім не так. Дійсно, при середньому і високому ступені короткозорості сітківка стоншена, розтягнена, часто з дегенераціями. У зв’язку з цим існує  ризик її розривів і відшарування в потужний період пологів.

Саме по собі витоншення  сітківки чи висока ступінь близорукості не є об’єктивною причиною неможливості природних пологів і рекомендації  проведення кесаревого розтину. Вважається, що лише неліковане локальне відшарування сітківки або розрив сітківки є протипоказом до природніх пологів. Під лікуванням, розуміють обмеження зміненої ділянки сітківки (з дегенераціями, розривами, локальним відшаруванням) мікрорубчиками від лазеркоагуляції. Це дозволяє локалізувати проблему та не дати їй погіршуватися. В народі це називають “укріплення” або “припаювання” сітківки.

Умовно, лазерну коагуляцію можна розділити на профілактичну (при дегенераціях) та лікувальну (при розривах чи локальних відшаруваннях). У сучасній офтальмології ця процедура виконується амбулаторно, протягом декількох хвилин.

Лазерний промінь діючи на сітківку, ніяким чином не впливає на інші структури ока. Ця проста та безпечна для пацієнта процедура може позбавити вагітну від ускладнень з боку органа зору, а в окремих випадках, дійсно,  від потреби хірургічної допомоги при пологах. При показах периферичну обмежуючу лазерну коагуляцію можна робити до 36-го тижня вагітності.

Довіра, здобута працею!