Виникли питання? Залиште свої контакти, і ми вам зателефонуємо

  Головна Блог УЗД в гінекології

  УЗД в гінекології

  УЗД в гінекології включає декілька видів обстежень.

  1. Трансвагінальне обстеження: Проведення ультразвукового дослідження жіночих статевих органів через піхву, яке дає можливість більш точно візуалізувати шийку матки, матку, яєчники, маткові труби та позадуматковий простір та виявити найменші зміни в органах. Трансвагінальне обстеження проводиться жінкам, які живуть статевим життям. Дане дослідження не вимагає додаткової підготовки і показує найбільш чітку інформацію про стан внутрішніх статевих органів пацієнтки. Найкраще проводити на 6 – 12 день менструального циклу.

  2. Трансабдомінальне обстеження: Проведення ультразвукового дослідження жіночих статевих органів через шкіру в надлобковій ділянці. Цей метод застосовується для обстеження дівчат та жінок, які не живуть статевим життям, а також, як додатковий метод діагностики при трансвагінальному УЗД. Жінці необхідно заздалегідь підготуватися до даної процедури — наповнити сечовий міхур. За годину до проведення ультразвукового дослідження пацієнтка повинна випити не менше 1 — 1,5 літра води.

  3. Фолікулометрія: цей метод діагностики включає в себе кілька трансвагінальних обстежень протягом місяця в різні дні менструального циклу, для визначення процесу проходження овуляції при плануванні вагітності в природному циклі та перед процедурою ВМІ. Перше УЗД потрібно проводити на 7 – 9 день менструального циклу.

  4. Молочні залози: це один з методів дослідження структури молочної залози, який дозволяє лікарю виявити наявність деяких захворювань, що супроводжуються появою ущільнень та інших утворень в тканинах молочних залоз. УЗД молочних залоз є абсолютно безпечним та безболісним методом діагностики, який може бути призначеней лікарем-мамологом з метою уточнення характеру змін молочної залози при деяких захворюваннях (наприклад, мастопатія, фіброаденома молочної залози та ін), травмах, а також для оцінки ефективності лікування деяких захворювань молочної залози.
  Рекомендується проходити профілактично (навіть при відсутності будь-яких змін у молочних залозах) всім жінкам мінімум один раз на 2 роки на 5 – 12 день менструального циклу.

  Довіра, здобута працею!