Виникли питання? Залиште свої контакти, і ми вам зателефонуємо

  Головна Блог Цукровий діабет у дітей

  Цукровий діабет у дітей

  За статистикою у дітей найчастіше виявляють цукровий діабет І-го типу – захворювання, коли підшлункова залоза виробляє надто мало або взагалі не виробляє інсуліну. Як відомо, інсулін – це гормон, який допомагає глюкозі потрапити у клітини. Якщо бракує інсуліну – клітини голодують, а рівень цукру в крові надмірно зростає.

  цукровий діабет у дітей

  Як розпізнати?

  – спрага,
  – часте сечовипускання,
  – відчуття голоду, навіть після прийомів їжі,
  – втрата ваги при хорошому апетиті.

  Найбільш схильні до розвитку хвороби діти у віці між 5 і 11 роками, адже в цей період остаточно формується підшлункова залоза.
  цукровий діабет у дітей

  Чому?

  – спадковість,
  – стресові ситуації,
  – перенесені вірусні захворювання,
  – відсутність грудного вигодовування, неправильне харчування, погана екологія, інше.

  Захворювання на цукровий діабет закладається генетично, коли хтось із батьків чи з родичів хворіє на це захворювання. Але, щоб і в дитини розпочався цей процес захворювання, потрібне поштовх. Найчастіше – це сильний стрес або перенесені вірусні захворювання (краснуха, віспа, свинка, вірусний гепатит, ін.). До того ж, від моменту стресу (захворювання) до початку захворювання мусить пройти певний час – місяць, півтора. Відомі випадки, коли за місяць після інцидентів з укусами собак чи ДТП в дітей виявляли цукровий діабет І-го типу.

  цукровий діабет у дітей

  Як лікувати?

  Хворим із цукровим діабетом І-го типу необхідно періодично вимірювати рівень глюкози в крові та здійснювати уколи інсуліну. На жаль, повністю вилікувати це захворювання практично неможливо…
  Якщо цукровий діабет у дітей тільки розпочався, то при введенні інсуліну на період від місяця до півроку пацієнти почувають себе помітно краще, і здається діабет минув назавжди. Таке явище називають «медовим місяцем цукрового діабету». Насправді ж, діабет залишається і необхідно продовжувати лікування.
  Також потрібно чітко зазначити, що «народні методи» лікування цукрового діабету – неефективні та, навіть, шкідливі.

  цукровий діабет у дітей

  Психологічний аспект

  Повноцінне життя з цукровим діабетом цілком можливе! Потрібно лише правильно усвідомити що сталося та дещо під корегувати спосіб життя.
  Також дуже важливим є навчання дітей та батьків правилам життя з діабетом. Адже, як зазначав засновник одного спеціалізованого закладу, – нестача спеціального навчання більше небезпечна ніж нестача інсуліну.

  цукровий діабет у дітей. Психологічний аспект

  Більше інформації тут:
  bit.ly/1lsSNaE (відео)
  bit.ly/1HVWDOk

  Будьте здоровими!

  Довіра, здобута працею!