Виникли питання? Залиште свої контакти, і ми вам зателефонуємо

  Головна Напрямки Офтальмологія Хірургія Будь активним, уникни розвитку діабету

  Будь активним, уникни розвитку діабету

  «До щастя, здоров’я та успіху не ходять
  ліфти, треба підійматися угору самому»
  (Носсрат Пезешкіан)

  Автор: Лікар-кардіолог МЦ “Oculus” Кияк Григорій Юліанович

   

   

   

   

  За останні 30 років за темпами приросту цукровий діабет випередив серцево-судинні захворювання. Чисельність хворих на діабет у світі у 1985 році становила – 30 мільйонів осіб, а у 2012 році – досягла 371 мільйон. До 2030 року ця цифра підвищиться за прогнозами Міжнародної Діабетичної Федерації до 552 мільйонів (1 хворий на 10 здорових осіб). Сьогодні в США на діабет хворіє 8.3% населення, а в Австралії – 7.5%. В Україні офіційно зареєстровано 4%, але насправді число хворих у 2-3 рази більше.
  уникни розвитку діабету

  На момент діагностики цукрового діабету кожен другий пацієнт вже, як наслідок, має захворювання серця, 20% мають ураження очей, а 20% – захворювання нирок.
  Наріжним каменем у профілактиці та лікуванні цукрового діабету є модифікація способу життя. Вона включає дві складові: досягнення нормальної маси тіла через зменшення кількості спожитих калорій та щоденна фізична активність еквівалентна 3-5 км на день пішки.

  уникни розвитку діабету
  Дослідження «Look AHEAD» опублікувало свої результати. Це дослідження включало 5145 учасників, із котрих 2575 увійшли у контрольну групу. Інші 2570 учасників склали групу з модифікацією способу життя, де початкова тривалість фізичного навантаження становила 50 хв на тиждень. Далі тривалість фізичного навантаження поступово збільшувалась протягом шести місяців та досягла 175 хв на тиждень.

  Пацієнтам було рекомендовано використати найменшу можливість рухатися. Наприклад, користування сходами замість ліфта, пішки добиратися на роботу замість їзди на машині. Це прирівнюється до аеробних навантажень. На 7-ий тиждень учасникам програми видавався крокомір з рекомендацією збільшувати щоденну кількість кроків на 250 упродовж тижня з наступним їх збільшенням до 10 тис. на день. Через рік було виявлено значний вплив фізичної активності на зниження маси тіла. Крім того, було досягнуто покращення загального стану, підвищення рівня холестерину HDL («доброго» холестерину), зниження рівня глюкози та зменшення окружності талії, а також зниження або взагалі відсутність необхідності у ліках для контролю за артеріальним тиском крові.
  Отже, діагностуйте вчасно, а профілактикою займайтесь завжди.

  Довіра, здобута працею!