Дякуємо. Ми Вам перетелефонуємо впродовж дня

Лікування глаукоми


   Глаукома: що це за захворювання?

Глаукома  є чи не найпоширенішою причиною сліпоти у світі.

 

       Глаукома – це хронічне захворювання ока, при якому спостерігається підвищення внутрішньоочного тиску та як наслідок – атрофія зорового нерву.

Небезпечним є те, що зір втрачається поступово, на початку  абсолютно непомітно, починаючи з периферичного зору. Таким чином, часто пацієнти звертаються до лікарів на пізніх стадіях, коли лікування уже не таке ефективне.

 

Без своєчасного та кваліфікованого  лікування глаукома неминуче призводить до сліпоти.

Навіть звичайний профілактичний огляд в офтальмолога може врятувати Ваш зір. Тож, як тільки ви помітили у себе звуження периферичного зору чи просто затуманення зору – поспішіть на діагностику.

 

Причини розвитку глаукоми:

        Є низка основних факторів, котрі сприяють появі цієї хвороби. Так звані “фактори ризику”. Одним із них є вік. З роками ризик появи глаукоми зростає. З огляду на це, після сорока років усім  рекомендовано проходити профілактичні виміри внутрішньоочного тиску.

Також лікарі впевнені, що неабияку роль відіграє спадковість: якщо у вашій родині хворіли на глаукому – Ви в зоні ризику.

Окрім цього, є певний зв’язок із хворобами серцево-судинної системи. Якщо ви гіпер- чи гіпотонік, або ж страждаєте на захворювання серця –  краще регулярно проходити огляди у офтальмолога. 

 Перші прояви глаукоми

       На жаль, тут хвороба поводить себе дуже підступно. Ви можете не помітити як поступово Ваш зір погіршується

Найчастіше  можуть спостерігатись:

 • Больові відчуття в оці чи біль голови (або локалізований в лобно-висковій ділянці, або всієї правої чи лівої половини)
 • Звуження периферичного зору
 • Помутніння зору (частіше при коливаючих підйомах очного тиску)
 • Враження різкого погіршення зору (при переході хвороби в пізню стадію)

Методи діагностики глаукоми

В першу чергу починають з базового клінічного огляду – проводиться загальна діагностика очей, вимір очного тиску, оцінка зорових нервів.  При підозрі на глаукому додатково проводять наступні обстеження:

 • Оптично-когерентна томографія (ОСТ) – метод вимірювання кута передньої камери ока і диску зорового нерву.
 • Гоніоскопія – огляд дренажної системи очного яблука.
 • Комп’ютерна периметрія – дослідження периферичного поля зору
 • Інфрачервона пахіметрія з визначенням індивідуального очного тиску – дослідження товщини рогівки та її вплив на показники очного тиску.

Якщо офтальмолог діагностував у Вас глаукому, головне – не панікувати і підійти виважено до процесу лікування. Чітко виконуйте усі призначення лікаря: дотримуйтесь процедур та дозування препаратів. Це дозволить тримати хворобу під контролем та не допустити подальшій втраті зору.

У нашому медичному центрі Ви отримаєте якісну допомогу у діагностиці та лікуванні глаукоми у Львові. “Окулюс” – загальновідомий лідер у галузі офтальмології на Західній Україні. Для консультації звертайтесь за телефоном: +38 (098) 564 52 75

     легко глаукомі

Лікування глаукоми у МЦ «Окулюс»

Існують три основні напрями лікування:

 • медикаментозне лікування (ключовими серед препаратів є гіпотензивні краплі);
 • лазерне;
 • хірургічне втручання.

Залежно від стадії розвитку захворювання, лікар офтальмолог може призначити медикаментозне, лазерне, хірургічне або навіть комбіноване лікування. Важливо пам’ятати, що глаукома – серйозне захворювання і народні методи тут безсилі. Лише своєчасний комплексний та кваліфікований підхід може врятувати Ваш зір.

       Медикаментозне лікування

      Найпоширеніший метод лікування ранніх стадій глаукоми. Зазвичай це очні краплі, що знижують очний тиск, котрими потрібно користуватись із визначеною регулярністю. Якщо краплі не дають бажаного результату, лікарі вдаються до інших методів. До медикаментозного лікування можна також віднести препарати, що покращують роботу зорового нерву.

      Лазерне лікування глаукоми

Лазерне лікування – практично безболісний та досить ефективний метод. Часто він стає хорошою альтернативою.

В залежності від вашої ситуації, офтальмолог пропонує Вам лазерну процедуру та пояснює її особливості та переваги саме для Вас.

      Хірургічне лікування глаукоми

      В МЦ «Окулюс» проводять три типи антиглаукомних операцій:

 • НГСЕ – непроникаюча глибока склеректомія.
 • Дозована ендотрабекулектомія (авторський метод професора Новицького І.Я).
 • Постановка дренажних систем «Експрес» та «Ахмета»

Оскільки глаукома є по суті проблемою із виведенням рідини з ока, то всі ці процедури направлені саме на це.

Ознайомитись із вартістю діагностики та лікування глаукоми Ви можете на сторінці «Ціни».    

Підсумки:

Глаукома – серйозна хвороба, що на даному етапі розвитку медицини є невиліковною та призводить до незворотньої втрати зору.

Проте, своєчасна діагностика та фахове лікування можуть спинити процес її розвитку та зберегти Ваш зір.

Головне – не зволікати, та при перших же ознаках погіршення зору звертатись до офтальмологів. Але ще кращим рішенням будуть періодичні профілактичні огляди.

Довіра, здобута працею!