Виникли питання? Залиште свої контакти, і ми вам зателефонуємо

  Головна Блог Особливості лікування Лазерна корекція зору – безпечний, ефективний та сучасний метод покращення зору

  Лазерна корекція зору – безпечний, ефективний та сучасний метод покращення зору

  Молошій Володимир Васильович

   

  Автор: лікар-офтальмолог МЦ «Oculus» Володимир Молошій

   

   

   

  Здавна відомі два оптичні методи корекції зору при короткозорості чи далекозорості: окуляри та контактні лінзи. Окуляри нам знайомі ще з дитинства, коли ми вперше побачили їх на носі своєї бабусі чи дідуся, або коли батьки змусили нас одягнути їх в школі після візиту до окуліста. Другий варіант – це контактні лінзи, котрі отримали досить широку поширеність, особливо посеред жінок, завдяки своїй естетичності. Однак, в останні десятиліття з’явилася і третя можливість, яка стала реальною альтернативою традиційним методам – лазерна корекція зору.

  Лазерна корекція зору – це хірургічна операція, спрямована на виправлення аномалій рефракції: міопії, гіперметропії та астигматизму. Головна мета цієї операції – позбавити людину від необхідності користуватися окулярами або контактними лінзами за рахунок зміни форми рогівки і, отже – її рефракції. Важливо зазначити, що якщо причиною зниження зору у пацієнта є захворювання кришталика, сітківки, зорового нерва чи інша патологія, лазерна корекція не може вирішити цю проблему, тому потрібно вчасно проходити огляди в офтальмолога. Детальніше про процедуру лазерної корекції зору у Львові дивіться на сторінці послуги.

  Методи проведення лазерної корекції зору

  Існує кілька методів проведення лазерної корекції зору. На даний час в медичному центрі “Окулюс” 95% операції проводяться за допомогою методу ЛАСІК (іноді пишуть Лазік), від англійського Lasik (laser in situ keratomileusis). Цей метод підходить для корекції всіх видів аномалій рефракції, включаючи гіперметропії і астигматизм. Основною перевагою методу є дуже  швидка адаптація після операції. Перша повноцінна операція за методом ЛАСІК була проведена 1994 року. І з цього року починається відлік впровадження ЛАСІК в широку клінічну практику.

  Етапи проведення лазерної корекції зору

  Дана операція складається з двох етапів.

  На першому –  за допомогою спеціального інструменту під назвою мікрокератом створюється клапан (флеп), який складається з епітелію, боуменової мембрани і верхньої частини строми. Він виглядає як кришечка, яка кріпиться до рогівки за допомогою тонкої ніжки, спеціально залишеної при формуванні клапана. Це потрібно для того, щоб змінити товщину рогівки не пошкоджуючи її верхній шар.

  Другий етап – власне лазерна корекція, в ході якої лазер за спеціальним алгоритмом випаровує частину строми, змінюючи, таким чином, кривизну рогівки, що призводить до зміни заломлюючої сили рогівки. Клапан акуратно укладають назад і на цьому операція закінчена.

  Відновлюваний період дуже короткий

  Гарний зір пацієнт отримує фактично відразу – в перші кілька годин. Однак в перші дні або навіть тижні якість зору може трохи змінюватися, і це, як правило, – в бік покращення. Сльозотеча та інші неприємні відчуття зазвичай проходять в першу добу.

  Якщо Ви задумалися з чого розпочати?

  Першим кроком є проведення спеціального обстеження ока, щоб визначити товщину рогівки – кератотопографія рогівки. Попри таку складну назву це досить просте і зовсім неболюче  обстеження, яке триває 3-5 хв. Вже через 15-20 хв. після початку огляду пацієнта, лікар може дати відповідь чи ви є кандидатом на лазерну корекцію та наскільки можливо покращити зір саме у Вашому випадку.

  Слідкуйте за стрічкою новин – згодом продовжимо тему лазерної корекції зору.

  Лазерна корекція відновлення зору

  Довіра, здобута працею!