Дякуємо. Ми Вам перетелефонуємо впродовж дня

09-09-2016

Чим загрожує надмірна праця?

Залежність між кількістю робочих годин та ризиком інфаркту та інсульту

Вчені з Лондонського університету University College London провели цікаве дослідження, метою якого було встановити залежність між кількість робочих годин та ризиком інфаркту та інсультуДля дослідження було сформульовано дві групи по 600 тис. осіб та 500 тис. осіб., учасники яких проходили обстеження на ризик інфаркту та інсульту відповідно. До уваги брались такі показники: рівень артеріального тиску, рівень холестерину та наявність цукрового діабету. Також були враховані індивідуальні особливості кожного працівника: шкідливі звички, вживання алкоголю, заняття спортом.

Stressed overworked Indian businessman looking at the computer screen

В результаті дослідження було встановлено, що особи, які працюють понад 55 годин на тиждень підпадають на 13% вищому ризику інсульту в порівнянні з тими, хто працює 35-40 год на тиждень.
Цікаво також, що підвищений ризик інфаркту поміж співробітників, які перевтомлюються, був помічений лише в осіб з нижчим соціально-економічним статусом. Тобто ризик інфаркту для працівників із високими заробітними платами, які працюють надміру, приблизно рівний ризику для осіб, що мають нормальний робочий день. Це ж відноситься й до рівня захворюваності на цукровий діабет другого типу.
В чому причина такого зв’язку – чітко встановити не вдалося, однак є певні припущення. Вчені зазначили, що “трудяги” отримують більше стресу і їх спосіб життя залишає бажати кращого: недостатньо фізичних навантажень, нераціональне харчування, зловживання тютюном та алкоголем.
2

Смертність від перевтоми у країнах Азії

У більшості розвинених країн надмірна праця не носить статусу соціальної проблеми. Однак, у Японії, наприклад, смертність від перевтоми зустрічається настільки часто, що існує навіть спеціальне слово для цього явища: karōshi. Трудоголізм настільки розповсюджений, що уряд навіть запровадив обов’язкову 5-ти денну щорічну відпустку. У Китаї, такого роду смертність носить назву guolaosi. Фахівці пов’язують це явище з масовим споживанням тютюнових виробів, адже 63% чоловіків середнього віку є затятими курцями.

 3
Як все ж вберегти здоров’я на роботі?
Вчені рекомендують звернути увагу на таке:
– обідати потрібно в спокої, варто униками “нервових” перекусок;
– доцільно відмовитись від цукровмісних напоїв і снеків з автоматів. Взамін можна приносити з собою горіхи, фрукти та овочі здому;
– збільшіть фізичну активність: відмовтесь від ліфту і, за можливості, обмежте електронне спілкування, адже так корисно встати з крісла і зайти до колеги в сусідній кабінет, щоб вирішити питання очі-в-очі;
– намагайтесь не засиджуватись довго, спробуйте працювати стоячи;
– жартуйте, смійтеся, розслабляйтеся частіше;
– регулярно перевіряйте артеріальний тиск, рівні цукру та холестерину в крові.
4

А якщо Ви – директор чи власник компанії, пам’ятайте, що дружелюбне комфортне середовище корисне не лише для здоров’я працівників, а для досягнення успіхів у бізнесі.

За матеріалами: http://bit.ly/1I6uOIQ

Довіра, здобута працею!