Дякуємо. Ми Вам перетелефонуємо впродовж дня

12-05-2016

Як підібрати штучний кришталик

Відповідаємо на найчастіші запитання пацієнтів.

Який кришталик мені найкраще взяти, щоб бачити?

Людина бачить не кришталиком, а сітківкою. Сітківка – це оболонка глибоко в оці, що спільно з зоровим нервом і головним мозком перетворює світло в зображення. Саме від їх здоров’я залежить гострота зору. Кришталик – це природна лінза, схожа на ту, що стоїть в окулярах. Завдання кришталика добре пропустити і зібрати світло на сітківку.
При операції ми замінюємо свій мутний кришталик на штучний прозорий. Велике значення для зору має те, чи крім катаракти не розвинулись інші хвороби ока, якщо ні – зір відновлюється при використанні будь-яких штучних кришталиків.

Чим відрізняються між собою штучні кришталики?

Різні моделі штучних кришталиків мають різну якість матеріалу, будову і ступінь захисту сітківки. Дорожчі кришталики з кращого матеріалу і мають такі переваги: на сонці не дають світлових ореолів, при читанні букви не мають тіней, зображення чіткіше у всьому полі зору, а також при їх використанні значно рідше виникає помутніння капсули кришталика (вторинна катаракта).
Так званий американський «жовтий» кришталик має додатковий жовтий фільтр, що захищає око від синього спектру сонячного світла, який є шкідливим для сітківки. Є ще кришталики з такого ж матеріалу, але значно складнішої будови і відповідно дорожчі. Вони, в окремих випадках, дозволяють додатково покращити зір при астигматизмі або дивитися вдаль і читати без окулярів.
023

Довіра, здобута працею!