Дякуємо. Ми Вам перетелефонуємо впродовж дня

27-08-2016

КОЛІКИ У НЕМОВЛЯТ, ГРУДНЕ МОЛОКО ТА РАЦІОН МАМИ

Автор: Демчук Віталія Валентинівна

Любов дійсно затьмарює розум.
Коли ти стаєш мамою вперше, навіть медична освіта з начебто правильними знаннями про немовлят не рятує від великої купи переживань, питань, сумнівів та розгубленості в перші місяці нового, безмежного щастя.
Згодом ти набуваєш досвіду, рівноваги, впевненості.Твої знання та інша додаткова інформація “не дзижчать” хаотично в голові, а розкладаються по поличках.
Я вирішала дещо вийняти з однієї такої полички і поділитися з Вами. Обрала таку тему, тому що перший місяць для грудного вигодовування найчастіше виявляється ключовим, навіть критичним.

Що таке коліки? Які причини виникнення?

Незрілість кишечнику, недостатність ферменту, що розчеплює молоко, несформованість мікрофлори – це три основні причини кольок у дітей до 3-4 міс. В цей період кишківник погано справляється зі своєю роботою, не може повністю засвоїти всю кількість молока, що надходить. Відбувається надмірне накопичення газів. Гази провокують коліки в малюків, а коліки в свою чергу плач та безсонні ночі.

Як з цим боротись? Чи можна з цим боротися взагалі?

Окремі спеціалісти стверджують, що не залежно від того, чи мама дотримується дієти, коліки будуть доки малюк їх не “переросте”. Звісно, правильне харчування мами не гарантує відсутність проблем з животиком, але вони ТОЧНО будуть рідшими та менш вираженими. Уявіть, якщо фізично слабкій людині дати підняти 10 кг яблук буде тяжко, але вона їх підніме. А якщо 50 кг? В неї просто не вистачить сил справитись з цим завданням.

Виникає питання – чому під час вагітності можна було їсти практично все, а під час грудного годування – ні?
Адже тоді організм дитинки був ще більш незрілий та слабкий?

В животику мами харчування дитини відбувається не через кишківник, а через кров. Вона проходить спеціальний бар’єр.
Відбувається “строгий відбір”, практично всі шкідливі речовини чи їх надмірна кількість не попадає в організм малюка (ми говоримо про продукти харчування. Алкоголь, ліки, наркотики та інші токсичні речовини не враховуються). Під час годування такого бар’єру немає, всі речовини (окрім клітин крові) попадають в молоко мами.

Може тоді краще годувати дитячими сумішам, адже їх склад сталий і мама може їсти все, що хоче?

НІ В ЯКОМУ РАЗІ!!!
ГРУДЕ МОЛОКО – ЦЕ НАЙКРАЩЕ, ЩО МОЖНА ДАТИ ДИТИНІ ТАКОГО ВІКУ (за рекомендаціями ВООЗ до 6 міс. виключно грудне молоко, з 6 міс. молоко з прикормом)!!!
З молоком мами дитина отримує не лише білки, жири, вуглеводи та мікроелементи, а і гормони, ферменти, навіть імунітет.
Можливо моя думка виглядає занадто категоричною, але як автор, маю на неї право :).
Я говорю про СВІДОМУ ВІДМОВУ мами від грудного вигодовування без ВАГОМИХ на те причин. До того ж, суміші також провокують коліки.
І так існує безліч факторів, що позбавляють можливості годувати (відсутність молока, хвороба мами чи дитини та ін.).
В нашій країні є дуже багато молодих мам, що дійсно хотіли б годувати, але ЗМУШЕНІ були перейти на суміші.
Діти в такому віці повністю залежні від рішень дорослих і не можуть відстояти чи захистити себе.

Нехай кожна дитинка буде здорова та отримає тільки найкраще від нас!

Довіра, здобута працею!