Дякуємо. Ми Вам перетелефонуємо впродовж дня

В МЦ “Oculus” проводяться такі види оперативних втручань:

 1. Катарактальна хірургія
 2. Антиглаукомні операції
 3. Комбіновані операції з приводу катаракти та глаукоми
 4. Вітреоретинальна хірургія
 5. Фармакохірургія
 6. Хірургія на рогівці
 7. Інші

Важлива інформація для пацієнтів, які готуються до операції, наведена внизу сторінки в розділі “Статті

Катарактальна хірургія Львів

В МЦ “Oculus” операції з приводу катаракти проводяться за двома методами:

1.1 Факоемульсифікація

Є досконалою технологією хірургії катаракти. Перевагою операції є тунельний мікророзтин рогівки шириною 2,0-2,5 мм. Такий розтин не вимагає накладання швів – так звана «безшовна хірургія». Через тунельний розтин в око вводиться факонаконечник і з допомогою енергії ультразвуку катаракта дробиться (перетворюється на емульсію) і видаляється. Натомість через тунельний розтин імплантується гнучка лінза, яка буде тепер виконувати функції кришталика. Такий кришталик складається в трубочку і вводиться в око, де він розправляється і фіксується в найбільш ідеальному фізіологчному положенні – капсульному мішку природного кришталика.
У результаті цієї операції зір швидко відновлюється.

В медичному центрі проводиться факоемульсифікація катаракти будь-якої зрілості. Операція проводиться на комбайнах Laureate або Constellation фірми Alcon. Використовуються одноразові високоякісні розхідні матеріали, а також гнучкі кришталики найкращих фірм світу, які обирає пацієнт за своїм бажанням і можливостями. Все це, при відсутності інших патологій, забезпечує отримання високої гостроти зору і швидку реабілітацію пацієнта.

У випадках катаракти і супутньої короткозорості або далекозорості проводиться їх корекція шляхом підбору відповідної сили штучного кришталика. Також в клініці нами проводиться імплантація торичних лінз, які корегують астигматизм, що позбавляє пацієнта необхідності корекції циліндричними окулярами.

Для подолання пресбіопії (старечої далекозорості) проводиться імплантація мультифокальних або псевдоакомодуючих кришталиків. Такий кришталик забезпечує можливість високого зору на різних фокусних відстанях без окулярів, а саме здалеку, зблизька та при роботі з комп’ютером.

Сучасна апаратура і новітні технології дають нам можливість виконати операцію факоемульсифікацію:

 • без ін’єкцій і повністю безболісно;
 • лише за 10-15 хвилин;
 • амбулаторно;
 • настільки атравматично, що вже через кілька днів пацієнт повністю відновлює свою працездатність;

Відносні протипокази до факоемульсифікації :

 • бура зріла катаракта
 • виражений факодонез
 • посттравматична ускладнена катаракта (надриви цинових звязок).
 • помутніння рогівки.

1.2 Екстракапсулярна екстракція катаракти

У деяких випадках, коли факоемульсифікація є неможливою (наявність в пацієнта протипоказів), застосовується інша методика – екстракапсулярна екстракція катаракти.
Хірург видаляє ціле ядро кришталика без подрібнення його ультразвуком. Тому при проведенні даної операції проводиться більший розріз, ніж при факоемульсифікації. Після імплантації штучного кришталика операційний розтин герметизується швами.

На даний час екстракапсулярна екстракція катаракти проводиться лише в ускладнених випадках і вимагає високої кваліфікації хірурга. Такі операції проводяться далеко не в кожній клініці!
Високий професійний рівень наших хірургів та сучасне обладнання дають можливість проводити видалення підвивихнутого або вивихнутого кришталика у комбінації з вітректомією та підшиванням дужок штучного кришталика до склери, а також в комбінації з антиглаукомними операціями.

2. Антиглаукомні операції Львів

Глибока непроникаюча склеректомія
Це сучасний більш безпечний метод хірургічного лікування глаукоми. Він базується на формуванні додаткових шляхів відтоку шляхом усунення зовнішньої стінки шлемового каналу і юкстакканалікулярної частини трабекули зі сторони склери без проникнення в передню камеру ока.

Дозована ендотрабекулектомія
Найбільш атравматичний метод лікування глаукоми. Метод розроблений ведучим спеціалістом нашої клініки, професором Новицьким І.Я. Тут також формуються додаткові шляхи відтоку за рахунок усунення зовнішньої юкстаканалікулярної частини трабекули, але вже зі сторони кута передньої камери. Для доступу використовують рогівковий розтин в 1,2 мм (як при факоемульсифікації катаракти), що також не потребує накладання швів. Це ще один приклад «безшовної хірургії».

Дані операції дозволяють запобігти різкому перепаду внутрішньо очного тиску (основний фактор розвитку ускладнень при інших антиглаукомних операціях). За показами можуть бути одночасно комбіновані операції з приводу катаракти і глаукоми.

Що Важливо знати при діагнозі глаукома?

 • Вам необхідне динамічне спостереження у офтальмолога, без лікування хвороба швидко прогресує і веде до сліпоти.
 • При глаукомі будь-яке лікування, в тому числі і медикаментозне, спрямоване на зменшення внутрішньоочного тиску. Однак потрібно пам’ятати, що поняття норми внутрішньоочного тиску суто індивідуально і може змінюватися протягом життя у одної і тої ж людини.
 • Лікарські препарати не відновлюють баланс рідини в оці, а лише штучно його підтримують, при самовільній відміні гіпотензивних крапель внутрішньоочний тиск знову підніметься.
 • Операції з приводу глаукоми нормалізують баланс внутрішньоочної рідини і дозволяють або відмовитися від медикаментозного лікування або значно полегшують режим застосування крапель.
 • Боротьба з глаукомою – це активний процес не тільки з боку лікаря, але і з боку пацієнта. Завдання фахівця – допомогти пацієнтові опанувати методами самоконтролю, грамотно застосовувати ліки, дізнатися правила диспансерного спостереження. Однак застосувати це все на практиці може тільки сам пацієнт.

Комбіновані операції з приводу катаракти та глаукоми

Особливості методу антиглаукомної операції, розробленого провідним спеціалістом нашої клініки, професором Новицьким І.Я. дозволяють поєднати її разом з сучасною операцію з приводу катаракти. Тут також для доступу використовують рогівковий розтин такий, як при факоемульсифікації катаракти.

Така сучасна методика має цілий ряд переваг:

 • За один раз пацієнту роблять одразу дві операції з приводу двох різних захворювань (катаракти і глаукоми).
 • Враховуючи використання одних розтинів для доступу, їх поєднання практично не збільшує травматизацію ока.
 • Затрати часу та емоційні переживання викликані підготовкою та самою операцією зменшуються вдвічі.
 • Пацієнт значно економить свої кошти.
 • За один раз ми отримуємо подвійний результат.

Вітреоретинальна хірургія Львів

Вітреоретинальна хірургія – це цілий розділ офтальмохірургії, який активно розвивається за останні роки в Україні. Дана методика схожа на ендоскопічні операції в загальній хірургії але на мікроскопічному рівні. В око ставляться спеціальні порти, величиною з голку, через які підключається система підтримки тиску в оці та вводяться інструменти для роботи (освітлювач, вітреотом, пінцет, ножиці, лазерний коагулятор тощо).

Враховуючи складність доступу, надзвичайну важливість та делікатність структур заднього відрізку ока, виконання таких операцій вимагає надзвичайної точності рухів та концентрації уваги. Можна вважати, що це “вищий пілотаж” в розділі мікрохірургії.

Провідними спеціалістами нашої клініки (професором офтальмології І.Я. Новицьким та лікарем-офтальмологом вищої категорії, к.м.н. Т. Ж. Смаль) була започаткована вітреоретинальна хірургія в Західній Україні. Їх досвід та високий професійний рівень дозволяє виконувати найскладніші типи таких оперативних втручань.

Це дає можливість допомогти пацієнтам при таких важких захворюваннях заднього відрізку ока:

 • Відшарування сітківки
 • Діабетична проліферативна ретинопатія (видалення проліферативних мембран, внутрішньої пограничної мембрани, фракційного відшарування сітківки, ендолазеркоагуляція сітківки тощо).
 • Крововилив в склисте тіло (гемофтальм)
 • Тракційний макулярний синдром
 • Макулярна дірка сітківки
 • Помутніння склистого тіла
 • Астероїдний гіалоз
 • Внутрішньоочні сторонні тіла
 • Вивих кришталика в склисте тіло
 • Преретинальні та субретинальні крововиливи
 • Субретинальний фіброз
 • Ендофтальміт та інші

Для таких операцій в нашій клініці використовується найновіший операційний мікроскопOMS-800 OFFISS фірми Topcon (Японія) та комбайн Constellation фірми Alcon (США). Для операцій пацієнтам пропонується широкий асортимент найкращих в світі розхідних матеріалів. Використання технологій 25 Gauge дає можливість проводити “безшовні” операції, що зменшує травматизацію ока.

Таким чином медичний центр “Oculus” – один з небагатьох в Західній Україні центрів вітреоретинальної хірургії, де зібрана спеціалізована сучасна апаратура та працюють спеціалісти цього напрямку.
Це дає можливість таким важким пацієнтам не їхати у віддалені центри, а отримувати високоякісну допомогу на місці.

Фармакохірургія у Львові

Ми постійно слідкуємо за розвитком офтальмології в Європі та інших країнах світу, які одні з перших впроваджують дієві та інноваційні методики лікування очних захворювань. Одним з таких напрямків є фармакохірургія. Це введення фармакологічних препаратів всередину до ока. Сама процедура триває декілька секунд – як звичайний укол. Але враховуючи те, що укол відбувається в саме око, мають бути дотримані всі правила стерильності, тому проводиться в операційній з відповідною підготовкою.

Найчастіше застосовується при:

 • діабетичному набряку центральної ділянки сітківки
 • проліферативні діабетичній ретинопатії (як підготовка до вітреоретинальної операції)
 • крововиливі в склисте тіло (гемофтальмі)
 • вологій формі вікової макулодистрофії (у разі формування неоваскулярної мембрани)
 • тромбозі ЦВС

В залежності від потреби проводиться інтраокулярне введення інгібіторів ендотеліального фактору росту судин, пролонгованих глюкокортикостероїдів, антитромботичних, фібринолітичних препаратів.

Хірургія на рогівці

 1. Модифікована операція покриття рогівки кон’юнктивою по Кунту
 2. Видалення птеригіуму
 3. Автотрансплантація лімбу
 4. Лазерні операції на рогівці (ексимер-лазерна корекція зору)

7. Інші

 • Пломбування розриву при відшаруванні сітківки
 • Циркляж при відшаруванні сітківки
 • Операції з приводу косоокості
 • Операції з приводу непрохідності носослізного каналу і дакріоциститу
 • Дакріоцисториностомія
 • Екстирпація слізного мішка
 • Операції на повіках
 • Видалення халязіону, ксантелазми, кисти
 • З приводу птозу – вкороченя мязу-підіймача верхньої повіки
 • З приводу вивороту нижньої повіки
 • Енуклеація та евісцерація очного яблука
Лікарі:
Новицький Ігор Ярославович
Новицький Ігор Ярославович
- перший український професор-офтальмолог в Західній Україні.
Спеціалізація:

Закінчив медичний факультет Івано-Франківського медичного інституту. Завідувач очного відділення Самбірської ЦРЛ Львівської обл.(1992р.); офтальмолог шпиталю м. Сана, Ємен (1990-92р.); асистент (1993-97), доцент (1997-2004р), професор (з 2004р) кафедри офтальмології Львівського національного медичного університету ім. Данила Галицького. З 2004 р. – керівник Львівського міського медичного центру “Мікрохірургія ока”.

Кандидат медичних наук (1986), доцент (1998), доктор медичних наук (2004), професор (2004).
Напрями наукових досліджень: діагностика, клініка і лікування захворювань рогівки; хірургічне лікування глаукоми; фармакохірургія.
Автор близько 100 наукових і навчально-методичних праць, серед них 4 патенти України, авторське свідоцтво на винахід, підручник, навчальний посібник. Керівник 4 дисертаційних робіт.

Основні наукові праці:
– “Экспериментальное и клиническое изучение эффективности фонофорезадиоксидина в лечении бактериальных кератитов и язв роговицы” (канд. дис.). Львів, 1986;
– “Очні хвороби” (підручник для медичних училищ і коледжів). Київ, Здоров’я, 1998;
– “Efficacy of amnion membrane transplantation for experimental model sof cornealpathology accompanied
with neovascularization”. AbstrInt Сonf Аpplication of Аmniotic Membranein Ophthalmology. Warsaw, 2000;
– “Место трансплантации амниотической оболочки в лечении заболеваний роговицы, сопровождающихся ее неоваскуляризацие”. ВестнОфтальм 2003, № 6;
– “Регуляція процесів неоваскуляризації при лікуванні захворювань рогівки (експериментально-клінічне дослідження)” (докт. дис.). Львів, 2004;
– “Ефективність операції видалення трабекули через кут передньої камери при первинній відкритокутовій глаукомі”. Офтальмол.журн. – 2012. – №2. – С. 19-21.

Основні напрямки лікувальної роботи:
– Хірургія катаракти (факоемульсифікація, імплантація усіх видів штучних кришталиків)
– Хірургія глаукоми (проникаючі і непроникаючі операції, ендотрабекулоектомія – видалення трабекули через кут передньої камери)
– Фармакохірургія (інтраокулярне введення ліків при захворюваннях сітківки)
– Вітрео-ретинальна хірургія (відшарування сітківки, діабетичні ураження очей, крововиливи в склисте тіло, макулярні дірки тощо)

Перший в Західній Україні запровадив фармакохурургію, вітрео-ретинальну хірургію, розробник і автор винаходу операції видалення трабекули через кут передньої камери при відкритокутовій глаукомі.
Провів понад 10 тисяч успішних операцій високої ступені складності.

Смаль Тетяна Михайлівна
Смаль Тетяна Михайлівна
- кандидат медичних наук, лікар-офтальмохірург вищої кваліфікаційної категорії.
Спеціалізація:

Закінчила лікувальний факультет Дніпропетровського Державного медичного інституту за спеціальністю “лікувальна справа”.

Після проходження 3-річної інтернатури у Львівському ДМІ отримала сертифікат лікаря-офтальмолога і з 1996 по 2004 рік працювала в обласному офтальмологічному травматологічному центрі Львівської міської клінічної лікарні швидкої медичної допомоги.

З листопада 2004р. – лікар офтальмохірург Львівського міського медичного центру “Мікрохірургія ока”.
У 2008 р. захистила дисертацію на звання кандидата медичних наук за спеціальністю “офтальмологія”. Тема дисертаційної роботи: “Ефективність трансплантації амніотичної оболонки при неінфекційних виразках рогівки”.

Володіє методом екстра- та інтракапсулярної екстракції катаракти (в тому числі методом факоемульсифікації), різними видами антиглаукоматозних оперативних втручань, технікою операцій при різноманітних травмах ока. Проводить реконструктивні операції, такі як пластика райдужки, вітректомія, ЕЕК з імплантацією штучного кришталика, кератопластика, пластика повік. Автор понад 40 наукових статей. Співавтор двох винаходів.

Член Європейського товариства катарактальних і рефракційних хірургів, Європейського товариства вітреоретинальних хірургів, Асоціації офтальмологів-нейроофтальмологів, глаукоматологів України, Асоціації офтальмологів України, головний позаштатний офтальмолог Львівського міського управління охорони здоров’я.

У 2012р. за багаторічну сумлінну працю, вагомий внесок у розвиток системи охорони здоров’я у Львові, відзначена міським головою Андрієм Садовим подякою.

Радомський Всеволод Модестович
Радомський Всеволод Модестович
- дитячий офтальмолог вищої категорії, консультант
Спеціалізація:
Новицький Маркіян Ігорович
Новицький Маркіян Ігорович
- лікар-офтальмолог, офтальмохірург
Спеціалізація:

Спеціалізація: лазерна корекція зору, факоемульсифікація катаракти, хірургія глаукоми, комбіновані операції з приводу катаракти і глаукоми; діагностика очних захворювань: кератотопографія, оптична когерентна томографія, ультразвукове обстеження структур ока.

Закінчив Львівський медичний університет ім. Данила Галицького.
2009р.- курси тематичного удосконалення по оптичній когерентній томографії (м. Київ, клініка «Новий Зір»)
2011р.- курси тематичного удосконалення по вітреоретинальній хірургії (м. Київ, академія післядипломної
освіти ім.Шупика)
2011р.- курси вітреоретинальної хірургії EVRS (м. Бремен, Німеччина)

Плевачук Ольга Юріївна
Плевачук Ольга Юріївна
- лікар-офтальмолог, вітреоретинальний хірург, лазерний офтальмохірург.
Спеціалізація:

Спеціалізація: лазерне лікування, вітреоретинальна хірургія, факоемульсифікація катаракти, хірургія глаукоми; діагностика очних захворювань: флюоресцентнтна ангіографія, кератотопографія, оптична когерентна томографія, комп’ютерна периметрія, УЗ-біометрія.

Закінчила Львівський національний медичний університет ім. Данила Галицького, отримала диплом з відзнакою.

2006-2008 рр. – інтернатура за фахом «офтальмологія» у комунальній 6-ій міській лікарні у ММЦ «Мікрохірургія ока» та ЛНМУ ім. Д. Галицького.

2008-2009 рр. – лікар-офтальмолог медичного центру «Гірудо-Мед».
з 2009р. – лікар-офтальмолог Офтальмологічної клініки “Окулюс” та комунальної 2-ї міської поліклініки
м.  Львова.
з 2010р.– лікар-офтальмохірург МЦ «Мікрохірургія ока» комунальної 8МКЛ.

Післядипломна освіта:
У 2010 році – ТУ «Лазери в офтальмології» ДУ «Інститут очних хвороб та тканинної терапії ім.. В.П.Філатова Академії медичних наук України»
У 2011 році – ТУ «Мікрохірургія ока з методами імплантації штучного кришталика та факоемульсифікацією» Національна медична академія післядипломної освіти ім. П. Л. Шупика
У 2011 році – передатестаційні курси на кафедрі очних хвороб ЛНМУ ім. Данила Галицького.
У 2013 році — ТУ “Вітреоретинальна хірургія” Національна медична академія післядипломної освіти
ім. П. Л. Шупика

Антимис Оксана Вікторівна
Антимис Оксана Вікторівна
- лікар-офтальмолог
Спеціалізація:

Спеціалізація: діагностика очних захворювань, кератотопографія, флюоресцентнтна ангіографія, оптична когерентна томографія, комп’ютерна периметрія, ультразвукове обстеження структур ока.

Закінчила ЛНМУ ім. Данила Галицького за спеціальністю “лікувальна справа”.
З 2006 року лікар-офтальмолог 3 МКЛ м. Львова.
З 2009 року лікар-офтальмолог клініки “Окулюс”.
2011р. – пройшла курси підвищення кваліфікації при ЛНМУ ім. Данила Галицького.

Линда Наталія Євгенівна
Линда Наталія Євгенівна
- лікар-офтальмолог, лазерний офтальмохірург.
Спеціалізація:

Спеціалізація: лазерне лікування; діагностика очних захворювань: кератотопографія, флюоресцентнтна ангіографія, оптична когерентна томографія, комп’ютерна периметрія, ультразвукове обстеження.

Закінчила ЛНМУ ім. Д. Галицького.
2009р.- лікар- офтальмолог в ДАП ” Львівські авіалінії”
2009р.- Пройшла курси в Українській військово- медичній академії м. Києва ” Авіаційна та космічна офтальмологія”
2010р.- лікар-офтальмолог в ДЗ ” Дорожня поліклініка”ДТГО ” Львівська залізниця”.
З 2011р.- лікар-офтальмолог клініки “Oculus”.
2013р.- курси в ін. ім. Філатова м. Одеса ” Застосування лазерів в офтальмології”.

Семчишин Оксана Миколаївна
Семчишин Оксана Миколаївна
- лікар-офтальмолог першої категорії
Спеціалізація:

Спеціалізація: діагностика очних захворювань, кератотопографія, оптична когерентна томографія, комп’ютерна периметрія, УЗ-біометрія.

Закінчила ЛНМУ ім. Д. Галицького.

З 2003р. працює лікарем офтальмологом в ДЗ ” Дорожня поліклініка”ДТГО ” Львівська залізниця”.
З 2006р. працює лікарем офтальмологом медичного центру «Oculus»

Молошій Володимир Васильович
Молошій Володимир Васильович
- лікар-офтальмолог
Спеціалізація:

Спеціалізація: діагностика очних захворювань: кератотопографія, комп’ютерна периметрія, оптична когерентна томографія, УЗ ­біометрія

2012р.- закінчив Івано-Франківський національний медичний університет
2012р.-­2014р.- Інтернатура на базі ЛНМУ ім. Д. Галицького за спеціальністю “офтальмологія”
2014р.- лікар­-офтальмолог МЦ “Oculus”.
2015р.-­ участь у конференції Alcon Wave Light Technology Users Meeting. м. Гамбург

Демчук Віталія Валентинівна
Демчук Віталія Валентинівна
- лікар- офтальмолог, лазерний офтальмохірург.
Спеціалізація:

Спеціалізація: лазерне лікування, діагностика очних захворювань: комп’ютерна периметрія, флюоресцентнтна ангіографія, кератотопографія, оптична когерентна томографія, УЗ-біометрія.

Закінчила ЛНМУ ім. Д. Галицького.

З 2013р.- лікар- офтальмолог медкомісії РВК 4-ї комунальної поліклініки м Львова.
З 2013р.- лікар-офтальмолог мед. центру “Oculus”.
2013р.- курси в ін. ім. Філатова м.Одеса ” Застосування лазерів в офтальмології”.

Андріюк Ярослав Віталійович
Андріюк Ярослав Віталійович
- лікар-офтальмолог
Спеціалізація:

Спеціалізація: діагностика очних захворювань: флюоресцентна ангіографія, кератотопографія, оптична когерентна томографія, комп’ютерна периметрія, УЗ-біометрія.

Закінчив Івано-Франківський національний медичний університет.

Пройшов інтернатуру за спеціальністю «офтальмологія» у комунальній 8-ій міській лікарні у ММЦ «Мікрохірургія ока» та ЛНМУ ім. Д. Галицького.
З 2014 р. – лікар-офтальмолог мед. центру “Окулюс” та Ходорівської районної лікарні.

статті:
обладнання:
hirurhija
Довіра, здобута працею!