Дякуємо. Ми Вам перетелефонуємо впродовж дня

Діагностика цукрового діабету


УВАГА! Кожна друга людина, яка живе з цукровим діабетом, не знає про те, що вона хвора.
З метою раннього виявлення цукрового діабету та запобігання його ускладненням медичний центр «Окулюс» запрошує на консультацію ендокринолога та визначення рівня глюкози в крові.

Традиційно до Міжнародного дня боротьби з цукровим діабетом (14 листопада) у Львівській області і місті Львові пройде акція «Дні профілактики та раннього виявлення цукрового діабету».

Цукровий діабет належить до числа найбільш поширених захворювань людини. В різних країнах світу кількість хворих на цукровий діабет складає 4-7% від загальної популяції. У зв’язку з тим що цукровим діабетом хворіють переважно особи працездатного віку (40-59 років), він є не тільки медичною і соціальною проблемою, а і економічною.

У нашій країні зареєстровано понад мільйон хворих на цукровий діабет. Однак, у дійсності можна з впевненістю говорити про вдвічі більшу кількість хворих, тому що це захворювання переважно з’являється непомітно, і нерідко проявляється лише тоді, коли серйозно уражає судини, органи зору, нирки, серце.

Підраховано, що від цукрового діабету та його ускладнень гине більше людей, чим від СНІДу, малярії і туберкульозу разом взятих.

Довідка.
Цукровий діабет (ЦД) — це група захворювань, що характеризується гіперглікемією (підвищеним рівнем глюкози в крові), яка є наслідком дефектів секреції інсуліну, дії інсуліну або обох цих чинників При дефіциті інсуліну, або нечутливості до нього тканин, рівень цукру в крові високий, проте в клітини він не надходить.
Хронічна гіперглікемія при цукровому діабеті супроводжується ураженням різних органів та систем, зокрема очей, нирок, нервової системи, серця та кровоносних судин.

Цукровий діабет ділиться на два основних типи: інсулінозалежний (1 тип) і інсуліннезалежний (2 тип).

При 1 типі цукрового діабету підшлунковою залозою виробляється недостатньо інсуліну. Тому основним методом лікування є ін’єкції інсуліну. Поширеність цукрового діабету 1 типу становить від 10 до 15% всіх випадків цукрового діабету.. Найчастіше виникає в дитячому або підлітковому віці з швидким розвитком ускладнень на тлі декомпенсації вуглеводного обміну.

Діабет 2 типу становить від 85% до 90% усіх випадків цукрового діабету у дорослого населення і найчастіше проявляється серед осіб, старших 40 років, як правило виникає на тлі ожиріння, або нездорового харчування. При цукровому діабеті 2 типу інсуліну виробляється достатньо, але клітини організму стають до нього малочутливі. У переважній більшості випадків цей тип діабету терапії інсуліном не потребує.

Цукровий діабет – складне хронічне і, на сьогодні, невиліковне захворювання – має безліч ускладнень. Саме виникнення ускладнень призводить до інвалідності й передчасної смертності.

Простим і доступним методом діагностики цукрового діабету є визначення глюкози у крові. Особливо настороженими щодо захворювання необхідно бути особам з групи ризику (особам з надмірною масою тіла, артеріальною гіпертензією, наявністю цукрового діабету у близьких родичів, жінкам, які народили дитину більше 4 кг, жінкам, яким під час вагітності діагностували гестаційний діабет, тощо).

Source: http://bit.ly/2eOFFKG
http://bit.ly/2eXryUp

2
Довіра, здобута працею!